Zprávy ze školy

GOLD FERRARI - 1. místo pro Elišku Valáškovou

Při příležitosti výstavy Top Gastro & Hotel 2018, pořádala Česká barmanská asociace dne 15. února 2018 Juniorskou barmanskou soutěž JOHNNIE WALKER RED RYE FINISH JUNIOR. Na startu se v prostorách holešovického výstaviště v Praze sešlo 14 studentů středních hotelových a gastronomických škol. Ti měli za úkol namíchat fancy koktejl na bázi skotské whisky Johnnie Walker Red Rye Finish a použít další alkoholickou složku z portfolia společnosti Stock Plzeň-Božkov.

Nápojová gastronomie - barmanský kurz CBA

Naše škola nabídla žákům gastronomických oborů rozšiřující vzdělávání v podobě specializačního kurzu, který byl zaměřen na nápojovou gastronomii. Kurz je akreditován a certifikován Českou Barmanskou Asociací (CBA) a probíhal ve dnech 23. 01. 2018 - 26. 01. 2018 pod vedením profesionálního lektora pana Karla Mayera.

Projekt Podnikání v praxi úspěšně zakončen

Do projektu s názvem Podnikání v praxi byli zapojeni žáci oboru Logistické a finanční služby (4. S) a oboru Gastronomie (1.G). Program připravilo Centrum inovací a podnikání v Trutnově. Úkolem studentů bylo vytvoření podnikatelského záměru a jeho následného zpracování a prezentování před odbornou porotou, která byla složena ze zástupců Technologického centra v Hradci Králové.

Slavnostní menu pro Českou lesnickou akademii v Trutnově

Vítanou příležitostí pro prokázání umu našich vyučujících a žáků školy učebního oboru Kuchař-číšník byl slavnostní večer pořádaný pro žáky a zaměstnance na výše uvedené škole.

SOŠ a SOU Trutnov

SOŠ a SOU Trutnov - škola, která naučí!
Za studium žáci nehradí žádné poplatky. Naopak v rámci své poduktivní práce v dílnách školy nebo během praxe na smluvních pracovištích mohou za svou práci získat finanční odměnu. Finanční odměna až 500 Kč za měsíc je též poskytována žákům učebního oboru Tesař, Zedník, Instalatér díky podpoře Královéhradeckého kraje.
Znalosti a řemeslný um žáci prezentují v rámci řady soutěží. V rámci mezinárodních projektů je navázána spolupráce se školami v Banské Bystrici, Staré Lubovni, Nitře a slovinské Brežici.
Jedním ze základních cílů školy je přímé napojení na praxi.

Pro každého žáka, s ohledem na jeho možnosti, se snažíme zajistit budoucího zaměstnavatele!

Polední menu na 21. 2. 2018

Polévka I. Gulášová polévka
I. Krůtí kapsa plněná sušenými rajčaty a sýrem, domácí bramborové krokety
II. Grilovaný camembert na carpacciu z řepy, bylinková bageta
Moučník - dle denní nabídky

Polední menu na celý týden

Partneři školy