Charakteristika školy

SOŠ a SOU Trutnov je významná střední škola v rámci našeho okresu i kraje s více než 25-letou tradicí. Poskytuje střední odborné a úplné střední odborné vzdělání s maturitou. Vytváří předpoklady pro uplatnění absolventa ve zvoleném oboru. Jsme státní škola, studium není vázáno na žádné poplatky.

Stravování je zajištěno ve školní jídelně s možností výběru ze 3 jídel s objednáváním přes internet.  Veřejností je vyhledávána restaurace Junior pro nabízená polední menu a možnost uspořádat akce různého charakteru na klíč pro až 50 osob.

Učební obory mají výuku organizovanou v týdenních cyklech - týden je teoretická výuka na budově na Volanovské ulici /popř. na ul. Pražská/ a týden je odborný výcvik. Odborný výcvik některých oborů je možno absolvovat buď ve škole, nebo ve smluvních zařízeních jiných organizací po celých východních Čechách.

Znalosti a řemeslný um žáci prezentují v rámci řady soutěží: SUSO, Soutěž poštovních dovedností, Gastro Hradec Králové, Vánoční trhy, Krkonošský veletrh a řady dalších odborně zaměřených soutěží. Výsledky z nich jsou pravidelně zveřejňovány na www školy.

Škola se aktivně zapojuje do grantových výzev Královéhradeckého kraje, MŠMT a dalších poskytovatelů. V rámci mezinárodních projektů je navázána spolupráce se školami v Banské Bystrici, Staré Lubovni, Nitře a slovinské Brežici.

Jedním ze základních cílů školy je přímé napojení na praxi. Pro každého žáka, s ohledem na jeho možnosti, se snažíme zajistit budoucího zaměstnavatele.

Současný celkový počet žáků školy je přibližně 340.
Ve škole vyučujeme jazyk anglický a německý .
Ubytování ve vlastním domově mládeže za zvýhodněných podmínek -  pro školní rok 2016/2017 za 500 Kč za měsíc!
Celodenní stravování
Vyžadujeme doklad o zdravotním stavu: ano /mimo maturitního oboru Finanční a logistické služby/
Přijímání žáků se zdravotním postižením: ne /mimo maturitního oboru Finanční a logistické služby/

Pro bližší informace se obracejte na telefonní číslo 736 619 537 - paní Matoušková nebo na e-mail sekretariat@sou-trutnov.cz