Historie školy

školaNaše škola oslavila dne 1. 9. 2015 již 25. výročí svého založení. Původní učiliště vzniklo pod patronátem Okresního stavebního podniku a vyučovány byly obory Zedník a Truhlář stavební výroby. Původně byly v budově na Volanovské ulici jen 3 učebny pro 3 ročníky učebních oborů, teoretická výuka byla pro oba učební obory společná, a také zde byl umístěn domov mládeže. Po revoluci a zrušení Okresního stavebního podniku se v roce 1991 rozhodlo, že SOU Trutnov zůstane zachováno a po konkurzu se zřizovatelem stalo Ministerstvo vnitra ČR roce 1991. V té době se zde učilo 72 žáků ve 3 třídách. Tehdy se vedení školy rozhodlo, po rozboru zaměstnanosti na Úřadu práce Trutnov, pro zřízení chybějících stavebních oborů - Tesař, Truhlář - výroba nábytku a Instalatér. Zároveň se změnil název školy na SOU stavební a také se změnil zřizovatel na Ministerstvo hospodářství. V roce 1996 došlo ke sloučení s učilištěm pekařů a cukrářů v Mladých Bukách a v roce 1997 s poštovním učilištěm na Pražské ulici, které předtím spadalo pod SOU poštovní Kolín jako detašované pracoviště. V roce 1997 se opět změnil náš zřizovatel na  Ministerstvo školství ČR a později se naším zřizovatelem stal Královéhradecký kraj.

S současné době škola nabízí širokou škálu možností pro studium. V rámci učebních oborů je to obor Kuchař - Číšník, popř. obor Kuchař - Číšník se zaměřením na obor Kuchař nebo se zaměřením na obor Číšník. Z dalších oborů je to Cukrář, Pekař a Truhlář. Stavební obory jsou zastoupeny oborem Zedník, Tesař a Instalatér. Tyto 3 obory jsou obory, ve kterých jejich žáci, pokud splňují stanovená kritéria, získávají finanční podporu Královehradeckého kraje.

Skupinu učebních oborů pak uzavírá obor Manipulant poštovního provozu a přepravy.

Maturitní obory zastupují Finanční a logistické služby, jehož absolventi mají široké uplatnění na trhu práce.

Nástavbové obory jsou zastoupeny oborem Gastronomie, který je vyučován v denní a dálkové formě.

Polední menu na 20. 9. 2017

Polévka I. Karotkový krém se zázvorem a limetkou
Polévka II. Dle jídelního lístku
I. Segedínský guláš speciál, karlovarské knedlíky