Řemesla prakticky

Řemesla prakticky (projekt podpořený Královéhradeckým krajem)
Projektem „Řemesla prakticky“ rozvíjíme aktivity podobně jako u předchozího projektu „My řemeslo umíme“, který byl podpořen Královéhradeckým krajem v minulém školním roce. V tomto projektu jsme rozvíjeli spolupráci se školami ve spádovém regionu Trutnovska. Žáci základních škol navštěvovali pracoviště školy a přímo ve školních dílnách si zkoušeli jednodušší operace a zhotovování výrobků pod vedením učitelů odborného výcviku. Na každém pracovišti proběhlo hodnocení a žáci, jejichž výrobky byly nejkvalitnější, byli oceněni věcnými cenami.
V projektu Řemesla prakticky výše uvedené činnosti rozšíříme o návštěvy škol. Žáci cílové skupiny budou poznávat materiály, se kterými pracují žáci jednotlivých učebních oborů, budou zkoumat jejich vlastnosti a určovat jejich použití v praxi. Součástí těchto aktivit bude i práce s výrobky, které budou mít určitou vadu a cílem bude tuto vadu identifikovat. To vše zážitkovou formou s cílem zapojit do zkoumání lidské smysly.
Návštěvy základních škol budou předcházet návštěvám našich školních dílen. Předpokládáme tím větší motivaci pro odborné aktivity, které budou pro žáky cílové skupiny připraveny.
Těmito aktivitami chceme učební obory představit ze všech možných úhlů a odstraňovat tak předsudky, které jsou vůči učebním oborům neprávem pociťovány.

Polední menu na 20. 9. 2017

Polévka I. Karotkový krém se zázvorem a limetkou
Polévka II. Dle jídelního lístku
I. Segedínský guláš speciál, karlovarské knedlíky