Čteme a komunikujeme na SOŠ a SOU Trutnov

Čteme a komunikujeme na SOŠ a SOU Trutnov – reg. číslo CZ.1.07/1.1.00/56.0322

V rámci projektu se naše škola rozhodla pro realizaci aktivit pro rozvoj čtenářské gramotnosti, pro zahraniční kurzy pro učitele a pro zahraniční jazykově - vzdělávací pobyt pro žáky.

Klíčovou aktivitu Čtenářské dílny jsme realizovali prostřednictvím 2 šablon. Navázali jsme tím na projekt rozvoje čtenářské gramotnosti EU peníze školám. V rámci těchto šablon jsme nakoupili přes 250 kusů knih, které se staly součástí školní knihovny. I nadále budou využívány pro výuku a pro přípravu žáků - ve škole i doma. Zároveň jsme nakoupili i 5 čteček knih, které výrazně zatraktivnily čtenářské aktivity v rámci výuky a budou též k dispozici žákům. Realizací těchto šablon se jednoznačně zlepšil přístup žáků ke čtení, a zároveň i ke knihám. To se podařilo ve všech třídách, kde byly šablony realizovány.

Šablony Zahraniční jazykový kurz pro učitele byly realizovány jednak pro paní učitelku v rámci kurzu německého jazyka, kde hlavním přínosem byly konverzační dovednosti a posun v úrovni zvládnutí jazyka podle Evropského referenčního rámce.

Kurz anglického jazyka byl využit pro 2 učitele odborných předmětů, kteří využívají Aj v rámci výuky odborného jazyka a odborných pojmů, a zároveň i vyučují jazyk pro doplnění svého úvazku. Absolvováním kurzu oba vyučující navýšili své konverzační dovednosti, a taktéž se zvýšila jejich úroveň podle Evropského referenčního rámce.

Šablona Zahraniční jazykově-vzdělávací pobyt pro žáky naplnila očekávání. Zvoleny byly 2 šablony, které posloužily pro výjezd do Velké Británie. Pobyt v reálném prostředí, jazykový kurz a další aktivity s tím spojené obecně motivovaly žáky pro intenzivní studium cizího jazyka a zejména odstranily obavy z konverzace s cizinci.

Čtenářské dílny jako prostředek ke zkvalitnění čtenářství a čtenářské gramotnosti

Klíčovou aktivitu Čtenářské dílny jsme realizovali prostřednictvím 2 šablon. Navázali jsme tím na projekt rozvoje čtenářské gramotnosti EU peníze školám. V rámci těchto šablon jsme nakoupili přes 240 kusů knih, které se staly součástí školní knihovny. I nadále budou využívány pro výuku a pro přípravu žáků - ve škole i doma. Zároveň jsme nakoupili i 5 čteček knih, které výrazně zatraktivnily čtenářské aktivity v rámci výuky a budou též k dispozici žákům. Realizací těchto šablon se jednoznačně zlepšil přístup žáků ke čtení, a zároveň i ke knihám. To se podařilo ve všech třídách, kde byly šablony realizovány.

Zahraniční jazykový kurz pro učitele

Kurz anglického jazyka byl využit pro 2 učitele odborných předmětů, kteří využívají Aj v rámci výuky odborného jazyka a odborných pojmů, a zároveň i vyučují jazyk pro doplnění svého úvazku. Absolvováním kurzu oba vyučující navýšili své konverzační a učební dovednosti, a taktéž se zvýšila jejich úroveň podle Evropského referenčního rámce.

Zahraniční jazykově-vzdělávací pobyt pro žáky