Učební obor jako prostředek komunikace

Od října do prosince tohoto školního probíhá na naší škole projekt, který má za cíl rozvíjet prosociální atmosféru ve společnosti, odstraňovat národnostní bariéry a podporovat pozitivní vztahy v multikulturní společnosti, kterou je bezesporu i naše země. Vždyť u nás žije hned několik národnostních menšin – německá, ukrajinská, vietnamská, polská, romská, slovenská… Během svého studijního pobytu ve Vídni jsem se setkala s motivačním plakátem, který ve volném překladu zněl: „Kdy končí rasismus a národnostní nesnášenlivost? Když stojím před stánkem s kebabem a mám hlad…„ Ano, přátelé, jídlo sbližuje! S chutí se zakousneme do křupavé pizzy, dáme si ruský boršč, turecký kebab přímo milujeme….! Díky tomuto projektu se během podzimních měsíců seznámíme s kuchyní národnostních menšin v našem státě, naši žáci se pod vedením mistrů odborného výcviku a učitelů  seznamují se specifiky těchto kuchyní, geografií, kulturou, hospodářstvím.  Trutnovskou veřejnost zveme pravidelně na středeční menu s mezinárodní kuchyní. Kromě toho si naši žáci učebních a maturitních oborů v hodinách občanské nauky a společenský věd připraví prezentace o nebezpečí rasismu.  Stačí minutové zhlédnutí filmu a rozvine se široká diskuze nad závažnou problematikou.

Film 1        Film 2

Nejlepší prezentace žáků visí na chodbách školy a v závěru vyhodnotíme jídlo, které mělo největší úspěch. Projekt přispěje k větší informovanosti a jistě nad chutným jídlem vyvolá libé pocity.

Z dotace Královehradeckého kraje zakoupíme výukový a dekorační materiál, tolik potřebný pro další profesní růst našich žáků.

Mgr. Milena Hainišová

Polední menu na 20. 9. 2017

Polévka I. Karotkový krém se zázvorem a limetkou
Polévka II. Dle jídelního lístku