Zprávy ze školy

MOBILITNÝ PROJEKT ERASMUS+ Trutnov 2018

Stredná odborná škola informačných technológií Banská Bystrica Spoločné zdokonaľovanie odborných zručností – cesta ku kreatívnej práci

Zedníci školy v mezinárodní soutěži MURÁR 2018

Ve dnech 4. až 6. dubna 2018 se žáci SOŠ a SOU Trutnov již potřetí zúčastnili mezinárodní soutěže praktických zručností a odborných znalostí v oboru zedník konané v Nitře. Naší školu reprezentovali žáci třetího ročníku Petr Vlček a Zdeněk Radoň.

Vítání jara v Hradci Králové

Velkému zájmu návštěvníků se opět těšily tradiční velikonoční pekařské a cukrářské výrobky našich žáků. Na Pivovarském náměstí v Hradci králové v pátek 23. 3. 2018 stánek naší školy nabízel nejen mazance a beránky, ale i koláčky, tyčinky a další pochoutky.

Truhláři a zedníci na soutěži SUSO v Aldisu

Výstava Stavba a zahrada v Kongresovém Centru Aldis Hradec Králové byla doprovázena ve dnech 23. 3. a 24. 3. 2018 postupovým kolem soutěžní přehlídky stavebních řemesel.

Logistika soutěžila v Opavě pod záštitou České pošty

Ve dnech 20. 3. 2018 – 22. 3. 2018 se družstvo 3. ročníku oboru Logistické a finanční služby zúčastnilo Celorepublikové soutěže poštovních dovedností. Pořádající školou letošního ročníku byla Obchodní akademie a SOŠ logistická Opava a partnerem soutěže Česká pošta s. p.

Gastro Hradec 2018 – carving pro každou příležitost

Jednou ze soutěžních částí mimo jiné byl i Carving Cup. Soutěžilo se v několika kategoriích. Žákyně 2. ročníku oboru kuchař/kuchařka Šárka Sobotková a Eliška Valášková žákyně 3. ročníku oboru číšník/servírka reprezentovaly naši školu v kategorii START CARVING pro začínající řezbáře.

Ověřeno! Učební obory jsou více a více atraktivnější!

Činnost školy propagujeme mnoha způsoby (účast v soutěžích, zakázky pro veřejnost, prodejna výrobků žáků školy, školní restaurace). Jednou z těchto aktivit jsou i exkurze žáků ze základních škol. Návštěva žáků ze ZŠ Voletiny, kteří v letošním roce končí devátou třídu, se uskutečnila 8. března 2018 na naší škole.

Tesaři vytesali v Praze bronz!

Cech klempířů, pokrývačů a tesařů České republiky pořádal ve dnech 28. února až 2. března 2018 soutěž TESAŘ 2018 – oblastní kolo Čechy. Organizátorem akce byla Akademie řemesel Praha – Střední škola technická Zelený pruh, Praha.

Cukrářské slavnosti Na Karmeli 2018

Integrovaná střední škola Na Karmeli pořádala ve čtvrtek 22. Února Cukrářské slavnosti v prostorách školy a kostela sv. Bonaventury. Do Mladé Boleslavi se sjeli žáci z 11 škol z celé republiky.

GOLD FERRARI - 1. místo pro Elišku Valáškovou

Při příležitosti výstavy Top Gastro & Hotel 2018, pořádala Česká barmanská asociace dne 15. února 2018 Juniorskou barmanskou soutěž JOHNNIE WALKER RED RYE FINISH JUNIOR. Na startu se v prostorách holešovického výstaviště v Praze sešlo 14 studentů středních hotelových a gastronomických škol. Ti měli za úkol namíchat fancy koktejl na bázi skotské whisky Johnnie Walker Red Rye Finish a použít další alkoholickou složku z portfolia společnosti Stock Plzeň-Božkov.