Zprávy ze školy

Schůzky rodičů - volby do Školské rady

Vážení rodiče, oznamujeme tímto, že dne 22. listopadu 2017 se budou od 15.30 konat schůzky rodičů. Učitelé příslušných předmětů budou hodnotit dosavadní výsledky vzdělávání a konzultovat případná doporučení. Dále upozorňujeme, že proběhnou volby do Školské rady. Volební schránky budou k dispozici u vchodu do budovy Volanovská 243 a v prostoru před sborovnou školy na téže adrese. Těšíme se na vaši účast.

Odborná exkurze - pražírna kávy, indická restaurace

Žáci třída 1. G a 3. A absolvovali odbornou exkurzi do pražírny kávy a indické restaurace Royal Maharaja v Hradci Králové. Podpořeny tak byly znalosti v předmětech Technologie přípravy pokrmů, Stolničení a Potraviny a výživa. A získané vjemy zcela jistě podpoří přípravu na další výuku.

Příprava k MZ z cizích jazyků

Studenti maturitní třídy LFS (4. S) mají možnost přípravy k MZ z AJ 1x týdně, každé úterý od 12:40 do 13:25 v učebně č. 12. Maturanti z NJ mají rovněž možnost přípravy, ve středu od 12:00 do 12:45 v učebně č. 7. Výuku zajišťuje: Mgr. M. Borůvka, Mgr. Z. Kuželová, Mgr. M. Hainišová

Doplňující volby do školské rady (listopad 2017)

V souladu s ustanovením § 167 školského zákona č. 561/2004 Sb. ve znění pozdějších doplňkůa změn a v souladu s Volebním řádem pro volby členů školské rady vydaným Radou Královéhradeckého kraje, vyhlašuji doplňující volby do školské rady Střední odborné školy a Středního odborného učiliště, Trutnov, Volanovská 243.

Podnikání v praxi pro žáky Logistických a finančních služeb

Žáci 4. ročníku oboru Logistické a finanční služby a 1. G oboru Gastronomie se zapojili do programu pro vzdělávání středoškoláků Podnikání v praxi. Program připravilo Centrum inovací a podnikání v Trutnově. Cílem programu je přimět studenty středních škol k podnikatelskému přemýšlení a ověřit si teoretické zkušenosti z ekonomických předmětů vlastní aktivitou a zpětnou vazbou od profesionálů v praxi.

Sportovní klání o Pohár Josefa Masopusta

Na fotbalovém stadionu v Trutnově proběhla 17. 10. 2017 série fotbalových utkání pro žáky SŠ o Pohár Josefa Masopusta. Celkem hrálo 8 týmů.

Kurz svařování pro žáky učebních oborů

V rámci podpory polytechnického vzdělávání spolufinancovaného Královéhradeckým krajem probíhá ve dnech 16. října až 14. listopadu 2017 kurz ručního obloukového svařování obalenou elektrodou.

Úspěšná prezentace školy - UFFO Trutnov

Naše škola ve dnech 13. a 14. října 2017 prezentovala kvalitní vzdělávání v řemeslných a dalších oborech ve společenském centru UFFO v Trutnově .

Pekaři - odborná exkurze do Choustníkova Hradiště

Dne 14. 9. 2017 navštívili žáci oboru Pekař pekárnu firmy BEAS, a.s. v Choustníkově Hradišti.

Maturitní témata pro školní rok 2017/2018

Maturitní témata pro profilovou (event. společnou) část maturitní zkoušky pro školní rok 2017/2018 najdete na níže uvedených odkazech.