Zprávy ze školy

Poděkování na závěr

Vážení uživatelé stránek SOŠ a SOU Trutnov. Od 1. července 2018 přebírá práva a povinnosti této školy nástupnická organizace Střední škola gastronomie a služeb, se sídlem Volanovská 243, Trutnov, pod vedením Ing. Petry Jansové (stávající ředitelky Střední školy hotelnictví a společného stravování, Teplice nad Metují).

Ředitelské volno 26. - 29. června 2018

V souladu se školským zákonem č. 561/2004 Sb., § 24, odst. 2, uděluji žákům naší školy na dny 26. – 29. června 2018 ředitelské volno z technických a organizačních důvodů. Vysvědčení budou předávána v pondělí 25. června 2018 od 8 hodin. Mgr. et Mgr. Jiří Zahradník (ředitel školy)

Výsledky 2. kola přijímacího řízení

Zveřejňujeme výsledky 2. kola přijímacího řízení pro školní rok 2018/2019.

Tesaři mezi nejlepšími na mistrovství ČR

Nejlepší žáci v oboru vzdělávání TESAŘ se utkali na MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY S MEZINÁRODNÍ ÚČASTÍ.

Výsledky 1. kola přijímacího řízení

Zveřejňujeme výsledky 1. kola přijímacího řízení pro školní rok 2018/2019.

MOBILITNÝ PROJEKT ERASMUS+ Trutnov 2018

Stredná odborná škola informačných technológií Banská Bystrica Spoločné zdokonaľovanie odborných zručností – cesta ku kreatívnej práci

Zedníci školy v mezinárodní soutěži MURÁR 2018

Ve dnech 4. až 6. dubna 2018 se žáci SOŠ a SOU Trutnov již potřetí zúčastnili mezinárodní soutěže praktických zručností a odborných znalostí v oboru zedník konané v Nitře. Naší školu reprezentovali žáci třetího ročníku Petr Vlček a Zdeněk Radoň.

Vítání jara v Hradci Králové

Velkému zájmu návštěvníků se opět těšily tradiční velikonoční pekařské a cukrářské výrobky našich žáků. Na Pivovarském náměstí v Hradci králové v pátek 23. 3. 2018 stánek naší školy nabízel nejen mazance a beránky, ale i koláčky, tyčinky a další pochoutky.

Truhláři a zedníci na soutěži SUSO v Aldisu

Výstava Stavba a zahrada v Kongresovém Centru Aldis Hradec Králové byla doprovázena ve dnech 23. 3. a 24. 3. 2018 postupovým kolem soutěžní přehlídky stavebních řemesel.

Logistika soutěžila v Opavě pod záštitou České pošty

Ve dnech 20. 3. 2018 – 22. 3. 2018 se družstvo 3. ročníku oboru Logistické a finanční služby zúčastnilo Celorepublikové soutěže poštovních dovedností. Pořádající školou letošního ročníku byla Obchodní akademie a SOŠ logistická Opava a partnerem soutěže Česká pošta s. p.

SOŠ a SOU Trutnov

SOŠ a SOU Trutnov - škola, která naučí!
Za studium žáci nehradí žádné poplatky. Naopak v rámci své poduktivní práce v dílnách školy nebo během praxe na smluvních pracovištích mohou za svou práci získat finanční odměnu. Finanční odměna až 500 Kč za měsíc je též poskytována žákům učebního oboru Tesař, Zedník, Instalatér díky podpoře Královéhradeckého kraje.
Znalosti a řemeslný um žáci prezentují v rámci řady soutěží. V rámci mezinárodních projektů je navázána spolupráce se školami v Banské Bystrici, Staré Lubovni, Nitře a slovinské Brežici.
Jedním ze základních cílů školy je přímé napojení na praxi.

Pro každého žáka, s ohledem na jeho možnosti, se snažíme zajistit budoucího zaměstnavatele!

Partneři školy