Zprávy ze školy

Slavnostní menu pro Českou lesnickou akademii v Trutnově

Vítanou příležitostí pro prokázání umu našich vyučujících a žáků školy učebního oboru Kuchař-číšník byl slavnostní večer pořádaný pro žáky a zaměstnance na výše uvedené škole.

Získali jsme podporu pro aktivity v rámci společného vzdělávání

Projekt Podpora společného vzdělávání v pedagogické praxi (registr. číslo: CZ.02.3.61/0.0/0.0/16_020/0004015) je spolufinancován EU.

Pololetní práce žáků učebního oboru Pekař

Se závěrem 1. pololetí školního roku žáci školy v rámci odborného výcviku procházejí komplexními zkouškami. Nejinak tomu je i učebního oboru Pekař. Výsledek jejich samostatné činnosti od studia receptury, práci se surovinami a vznik finálního výrobku zachycují přiložené fotografie.

Přijímací řízení pro školní rok 2018/2019

Vážení zájemci o studium na naší škole. V části Uchazeči ---> Přijímací řízení jsou umístěny potřebné informace pro studium v příštím školním roce.

Carving - nekonečný prostor pro vaši fantazii!

Anglické slovo carving znamená řezání, vyřezávání. Žáci a učitelé naší školy se ale nevydali na sjezdovku! Ve sportovním odvětví se jím sice označuje technika lyžování, kdy lyžař pomocí carvingových lyží "řeže zatáčky", ale pro naše kuchaře a číšníky to je pojem pro vyřezávání různých vzorů a motivů z ovoce a zeleniny.

Maturanti na konferenci o podnikání v Hradci Králové

Studenti třetího a čtvrtého ročníku oboru Finanční a logistické služby se dne 29. listopadu 2017 zúčastnili konference o podnikání, která se konala na Fakultě informatiky a managementu na Univerzitě Hradec Králové.

Den otevřených dveří 31. ledna 2018

Srdečně zveme všechny zájemce o studium na naší škole na DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ. Uskuteční se v prostorách budovy Volanovská 243 od 14 do 17 hodin. Budou poskytovány informace o učebních a studijních oborech nového subjektu STŘEDNÍ ŠKOLY GASTRONOMIE A SLUŽEB. Též bude možné shlédnout ukázky barmanských dovedností spojené s ochutnávkou, účastnit se modelování z cukrářské modelovací hmoty a všemi smysly okusit výrobky našich žáků. Těšíme se na vaši účast!

Vánoční jarmark v Hradci Králové - řemesla školy byla oceněna

Na Vánočním jarmarku u sídla Krajského úřadu v Hradci Králové byli žáci školy po většinu času vyhrazeného pro tuto akci v obležení zájemců o koupi výrobků cukrářů a pekařů (vánoční cukroví, škvarkový a cibulový chléb, vánočky, preclíky,koláče). a taktéž i řemeslných oborů (ptačí krmítka, potravinová prkénka, stoličky). Z ohlasů můžeme směle konstatovat, že výrobky vznikající v odborných dílnách školy mají zvuk a vánočky nemají v okruhu učňovských vánoček konkurenci!

Žáci školy vařili se špičkovými kuchaři Česka

Sobota 2. prosince 2017 byla ve znamení velkého očekávání vybraných žáků školy, kteří se účastnili zahájení zimní sezóny v Penzionu Relax ve Velké Úpě. Každoročně proběhne v tomto zařízení příprava degustačních menu připravených předními kuchaři Česka.

Výsledky doplňujících voleb do Školské rady (listopad 2017)

Vážení zákonní zástupci žáků, žáci školy. Oznamujeme tímto výsledky doplňujících voleb do Školské rady, které proběhly dne 22. listopadu 2017. Podrobnosti najdete v přiloženém souboru.

Polední menu na 19. 1. 2018

Polévka I. Hrstková polévka
Polévka II. Výběr z jídelního lístku
I. Jelení guláš s houbami, karlovarské knedlíky