Zprávy ze školy

MOBILITNÝ PROJEKT ERASMUS+ Trutnov 2018

Stredná odborná škola informačných technológií Banská Bystrica Spoločné zdokonaľovanie odborných zručností – cesta ku kreatívnej práci

Zedníci školy v mezinárodní soutěži MURÁR 2018

Ve dnech 4. až 6. dubna 2018 se žáci SOŠ a SOU Trutnov již potřetí zúčastnili mezinárodní soutěže praktických zručností a odborných znalostí v oboru zedník konané v Nitře. Naší školu reprezentovali žáci třetího ročníku Petr Vlček a Zdeněk Radoň.

Vítání jara v Hradci Králové

Velkému zájmu návštěvníků se opět těšily tradiční velikonoční pekařské a cukrářské výrobky našich žáků. Na Pivovarském náměstí v Hradci králové v pátek 23. 3. 2018 stánek naší školy nabízel nejen mazance a beránky, ale i koláčky, tyčinky a další pochoutky.

Truhláři a zedníci na soutěži SUSO v Aldisu

Výstava Stavba a zahrada v Kongresovém Centru Aldis Hradec Králové byla doprovázena ve dnech 23. 3. a 24. 3. 2018 postupovým kolem soutěžní přehlídky stavebních řemesel.

Logistika soutěžila v Opavě pod záštitou České pošty

Ve dnech 20. 3. 2018 – 22. 3. 2018 se družstvo 3. ročníku oboru Logistické a finanční služby zúčastnilo Celorepublikové soutěže poštovních dovedností. Pořádající školou letošního ročníku byla Obchodní akademie a SOŠ logistická Opava a partnerem soutěže Česká pošta s. p.

Gastro Hradec 2018 – carving pro každou příležitost

Jednou ze soutěžních částí mimo jiné byl i Carving Cup. Soutěžilo se v několika kategoriích. Žákyně 2. ročníku oboru kuchař/kuchařka Šárka Sobotková a Eliška Valášková žákyně 3. ročníku oboru číšník/servírka reprezentovaly naši školu v kategorii START CARVING pro začínající řezbáře.

Ověřeno! Učební obory jsou více a více atraktivnější!

Činnost školy propagujeme mnoha způsoby (účast v soutěžích, zakázky pro veřejnost, prodejna výrobků žáků školy, školní restaurace). Jednou z těchto aktivit jsou i exkurze žáků ze základních škol. Návštěva žáků ze ZŠ Voletiny, kteří v letošním roce končí devátou třídu, se uskutečnila 8. března 2018 na naší škole.

Tesaři vytesali v Praze bronz!

Cech klempířů, pokrývačů a tesařů České republiky pořádal ve dnech 28. února až 2. března 2018 soutěž TESAŘ 2018 – oblastní kolo Čechy. Organizátorem akce byla Akademie řemesel Praha – Střední škola technická Zelený pruh, Praha.

Cukrářské slavnosti Na Karmeli 2018

Integrovaná střední škola Na Karmeli pořádala ve čtvrtek 22. Února Cukrářské slavnosti v prostorách školy a kostela sv. Bonaventury. Do Mladé Boleslavi se sjeli žáci z 11 škol z celé republiky.

GOLD FERRARI - 1. místo pro Elišku Valáškovou

Při příležitosti výstavy Top Gastro & Hotel 2018, pořádala Česká barmanská asociace dne 15. února 2018 Juniorskou barmanskou soutěž JOHNNIE WALKER RED RYE FINISH JUNIOR. Na startu se v prostorách holešovického výstaviště v Praze sešlo 14 studentů středních hotelových a gastronomických škol. Ti měli za úkol namíchat fancy koktejl na bázi skotské whisky Johnnie Walker Red Rye Finish a použít další alkoholickou složku z portfolia společnosti Stock Plzeň-Božkov.

SOŠ a SOU Trutnov

SOŠ a SOU Trutnov - škola, která naučí!
Za studium žáci nehradí žádné poplatky. Naopak v rámci své poduktivní práce v dílnách školy nebo během praxe na smluvních pracovištích mohou za svou práci získat finanční odměnu. Finanční odměna až 500 Kč za měsíc je též poskytována žákům učebního oboru Tesař, Zedník, Instalatér díky podpoře Královéhradeckého kraje.
Znalosti a řemeslný um žáci prezentují v rámci řady soutěží. V rámci mezinárodních projektů je navázána spolupráce se školami v Banské Bystrici, Staré Lubovni, Nitře a slovinské Brežici.
Jedním ze základních cílů školy je přímé napojení na praxi.

Pro každého žáka, s ohledem na jeho možnosti, se snažíme zajistit budoucího zaměstnavatele!

Partneři školy