Cukrářské slavnosti Na Karmeli 2018

Integrovaná střední škola Na Karmeli pořádala ve čtvrtek 22. Února Cukrářské slavnosti v prostorách školy a kostela sv. Bonaventury. Do Mladé Boleslavi se sjeli žáci z 11 škol z celé republiky.

Soutěžilo se v několika kategorii. Naši školu reprezentovali žáci v kategorii Cukrář, Pekař a Barman.
V kategorii Cukrář Slavnostní dort – „Dort s květinovou ozdobou“, se na bronzové příčce již podruhé umístila Tereza Ševcová.
Naše pekařka Daniela Kolářová upekla 6. nejlepší cibulový chléb.
Největší zastoupeni jsme měli mezi barmany - Eliška Valášková, Kateřina Haklová, Anna Šimková a Filip Medlík. Jejich úkolem bylo připravit 4 nealkoholické long drinky. Všichni barmani se umístili ve stříbrném pásmu.
Děkujeme všem soutěžícím za úspěšnou prezentaci školy a věříme, že v příštích letech budou lepší i podmínky pro nejenom naše účastníky.

Bc. Dagmar Vaňková

SOŠ a SOU Trutnov

SOŠ a SOU Trutnov - škola, která naučí!
Za studium žáci nehradí žádné poplatky. Naopak v rámci své poduktivní práce v dílnách školy nebo během praxe na smluvních pracovištích mohou za svou práci získat finanční odměnu. Finanční odměna až 500 Kč za měsíc je též poskytována žákům učebního oboru Tesař, Zedník, Instalatér díky podpoře Královéhradeckého kraje.
Znalosti a řemeslný um žáci prezentují v rámci řady soutěží. V rámci mezinárodních projektů je navázána spolupráce se školami v Banské Bystrici, Staré Lubovni, Nitře a slovinské Brežici.
Jedním ze základních cílů školy je přímé napojení na praxi.

Pro každého žáka, s ohledem na jeho možnosti, se snažíme zajistit budoucího zaměstnavatele!

Partneři školy