Gastro Hradec 2018 – carving pro každou příležitost

Jednou ze soutěžních částí mimo jiné byl i Carving Cup. Soutěžilo se v několika kategoriích. Žákyně 2. ročníku oboru kuchař/kuchařka Šárka Sobotková a Eliška Valášková žákyně 3. ročníku oboru číšník/servírka reprezentovaly naši školu v kategorii START CARVING pro začínající řezbáře.

Jejich úkolem bylo no volné téma vyřezat Cukrový meloun a 5 ks jablek. Šárka si zvolila téma ŽIVOT NA ZEMI a Eliška VÝROČÍ 100 LET VZNIKU REPUBLIKY. Porota složená z odborníků na carving ohodnotila žákyně bronzovým pásmem a bronzovou medailí!

Děkujeme žákyním za jejich nadstandardní snažení a příkladnou prezentaci školy.

Daniela Korčáková

SOŠ a SOU Trutnov

SOŠ a SOU Trutnov - škola, která naučí!
Za studium žáci nehradí žádné poplatky. Naopak v rámci své poduktivní práce v dílnách školy nebo během praxe na smluvních pracovištích mohou za svou práci získat finanční odměnu. Finanční odměna až 500 Kč za měsíc je též poskytována žákům učebního oboru Tesař, Zedník, Instalatér díky podpoře Královéhradeckého kraje.
Znalosti a řemeslný um žáci prezentují v rámci řady soutěží. V rámci mezinárodních projektů je navázána spolupráce se školami v Banské Bystrici, Staré Lubovni, Nitře a slovinské Brežici.
Jedním ze základních cílů školy je přímé napojení na praxi.

Pro každého žáka, s ohledem na jeho možnosti, se snažíme zajistit budoucího zaměstnavatele!

Partneři školy