GOLD FERRARI - 1. místo pro Elišku Valáškovou

Při příležitosti výstavy Top Gastro & Hotel 2018, pořádala Česká barmanská asociace dne 15. února 2018 Juniorskou barmanskou soutěž JOHNNIE WALKER RED RYE FINISH JUNIOR. Na startu se v prostorách holešovického výstaviště v Praze sešlo 14 studentů středních hotelových a gastronomických škol. Ti měli za úkol namíchat fancy koktejl na bázi skotské whisky Johnnie Walker Red Rye Finish a použít další alkoholickou složku z portfolia společnosti Stock Plzeň-Božkov.

Nejlepšího hodnocení od komisařů a prvenství v soutěži získala žákyně školy Eliška Valášková, která o tomto dni řekla:

"Od rána probíhala velká nervozita a stres. Po včasném příjezdu jsem se zaregistrovala a vylosovala jsem si startovní číslo šest a následovala rozprava s komisaři. Nervy a stres se více stupňovaly. V přípravně jsem si musela během 15 minut připravit inventář, ozdoby a nachystat tzv. Open bar. Následoval menší rozhovor (škola, zájmy a koníčky, apod.). Časomíra se odstartovala a já se pustila do přípravy koktejlu s názvem GOLD FERRARI se složením whisky Johnnie Walker Red Rye Finish, likér Baileys Original, sirup Teisseire Passionfruit, ananasový džus Cappy. Dále kakao, mochyni a vanilkový lusk na ozdobu ve skleničkách typu miska od značky Zepter.
Jsem spokojená, časový limit splněn, žádných velkých chyb jsem se nedopustila", popisuje.
"Hodnocení komisařů mě velice potěšilo. Pochválili mi techniku, chuť i vůni nápoje.
Nastalo dlouhé očekávání výsledků. Při vyhlašování a přečtení mého jména za první místo jsem nevěřila, že to jsem opravdu já. Po předání účastnického listu a poháru následovala velká radost a slzy štěstí.
Tímto bych chtěla poděkovat vedení školy, které pro nás připravuje další vzdělávací kurzy, a také paní Vaňkové za podporu při přípravě na soutěže."

Bc. Dagmar Vaňková + Eliška Valášková (3. A)