Logistika soutěžila v Opavě pod záštitou České pošty

Ve dnech 20. 3. 2018 – 22. 3. 2018 se družstvo 3. ročníku oboru Logistické a finanční služby zúčastnilo Celorepublikové soutěže poštovních dovedností. Pořádající školou letošního ročníku byla Obchodní akademie a SOŠ logistická Opava a partnerem soutěže Česká pošta s. p.

Soutěžila družstva ze všech středních škol, které jsou zaměřeny na logistiku, finančnictví a poštovnictví. Naši školu reprezentovali Nela Šugrová, Lenka Dadoková a Šimon Kraus. Soutěžící si ověřili znalosti a dovednosti v oblastech poštovnictví, ekonomiky, logistiky, finančnictví a zeměpisu. Klíčová disciplína byla zaměřena na praktické dovednosti v obsluze poštovní přepážky a na prezentační dovednosti na stanovené téma. Úkolem bylo vytvořit prezentaci ve stylu náborové kampaně zaměřené na mladé uchazeče. Naše družstvo se této disciplíny ujalo opravdu s velkým úsilím. K dotvoření příjemné soutěžní atmosféry přispěly i soutěže zaměřené na další aktivity, např. razítkovací štafeta, třídění poštovních zásilek podle PSČ, kreativní disciplína – vytváření stejnokroje moderního poštovního pracovníka apod.
Součástí soutěžních dnů byl i zajímavý doprovodný program, který zajistila pořádající škola. Měli jsme možnost navštívit unikátní důlní muzeum v Ostravě, kde jsme jako opravdoví horníci „sfárali“ do podzemí a dozvěděli jsme se spoustu zajímavých informací o těžké práci horníků. Pro soutěžící i pedagogy to byl nezapomenutelný zážitek.
Byly to náročné tři dny, plné soutěžního vypětí, přesto naše družstvo v celorepublikové konkurenci obstálo a obsadilo s malou bodovou ztrátou na vítězný tým 5. místo. Soutěžící žáci se vrátili obohaceni o spoustu nových informací a zážitků, které zcela jistě využijí ve své budoucí pracovní kariéře.

Děkujeme jim za podané výkony a reprezentaci školy na republikové úrovni!

Pavlína Kašparová, vyučující předmětu praxe