Nápojová gastronomie - barmanský kurz CBA

Naše škola nabídla žákům gastronomických oborů rozšiřující vzdělávání v podobě specializačního kurzu, který byl zaměřen na nápojovou gastronomii. Kurz je akreditován a certifikován Českou Barmanskou Asociací (CBA) a probíhal ve dnech 23. 01. 2018 - 26. 01. 2018 pod vedením profesionálního lektora pana Karla Mayera.

Teoretická část byla zaměřena na historii barmanství, barový inventář, postavení baru a dělení koktejlů.
V praktické části se žáci naučili pracovat s dvojdílným i třídílným šejkrem. Připravovali nejznámější světové koktejly v šejkru, v míchací sklenici i přímo ve sklenici. Dále pak Floating (vrstvení surovin) a práci s mixerem. Vyzkoušeli si novou techniku přípravy míchaných nápojů - tzv. rollování.
Kurz byl zakončen písemným testem a praktickou zkouškou. Každý absolvent obdržel certifikát CBA.
Absolventi kurzu dokázali, že jsou připraveni pracovat za barmanským pultem a reprezentovat školu na soutěžích.