Nápojová gastronomie - barmanský kurz CBA

Naše škola nabídla žákům gastronomických oborů rozšiřující vzdělávání v podobě specializačního kurzu, který byl zaměřen na nápojovou gastronomii. Kurz je akreditován a certifikován Českou Barmanskou Asociací (CBA) a probíhal ve dnech 23. 01. 2018 - 26. 01. 2018 pod vedením profesionálního lektora pana Karla Mayera.

Teoretická část byla zaměřena na historii barmanství, barový inventář, postavení baru a dělení koktejlů.
V praktické části se žáci naučili pracovat s dvojdílným i třídílným šejkrem. Připravovali nejznámější světové koktejly v šejkru, v míchací sklenici i přímo ve sklenici. Dále pak Floating (vrstvení surovin) a práci s mixerem. Vyzkoušeli si novou techniku přípravy míchaných nápojů - tzv. rollování.
Kurz byl zakončen písemným testem a praktickou zkouškou. Každý absolvent obdržel certifikát CBA.
Absolventi kurzu dokázali, že jsou připraveni pracovat za barmanským pultem a reprezentovat školu na soutěžích.

SOŠ a SOU Trutnov

SOŠ a SOU Trutnov - škola, která naučí!
Za studium žáci nehradí žádné poplatky. Naopak v rámci své poduktivní práce v dílnách školy nebo během praxe na smluvních pracovištích mohou za svou práci získat finanční odměnu. Finanční odměna až 500 Kč za měsíc je též poskytována žákům učebního oboru Tesař, Zedník, Instalatér díky podpoře Královéhradeckého kraje.
Znalosti a řemeslný um žáci prezentují v rámci řady soutěží. V rámci mezinárodních projektů je navázána spolupráce se školami v Banské Bystrici, Staré Lubovni, Nitře a slovinské Brežici.
Jedním ze základních cílů školy je přímé napojení na praxi.

Pro každého žáka, s ohledem na jeho možnosti, se snažíme zajistit budoucího zaměstnavatele!

Partneři školy