Sportovně – turistický kurz 2. S a 3. S

Žáci maturitního oboru Logistické a finanční služby absolvovali ve dnech 7. až 9. června sportovně turistický kurz. Ubytováni jsme byli v areálu „U Lva“ na okraji Lázní Bělohrad, kde také probíhala část našeho programu a odkud jsme vycházeli na výpravy po okolí.

Aktivity byly zaměřeny nejen na prověření fyzické zdatnosti žáků, ale i na smysl pro fair play, týmovou spolupráci a komunikaci v kolektivu. Žáci absolvovali náročný turistický celodenní výlet do Miletína, kde jsme navštívili rodný dům Karla Jaromíra Erbena a místní katakomby. Ke skvělé atmosféře jistě přispěl i společný večer u táborového ohně. Pobavili se také při zábavných hrách se sportovními aktivitami, např. fotbal, minigolf, orientace v terénu, cesta za pokladem, roztroušená zpráva apod.
Z kurzu tak přijíždíme příjemně unaveni a spokojeni s vědomím, že naši žáci spolu umí dobře spolupracovat a ani v přírodě se rozhodně neztratí.

Pavlína Kašparová, Martin Marcinčín

SOŠ a SOU Trutnov

SOŠ a SOU Trutnov - škola, která naučí!
Za studium žáci nehradí žádné poplatky. Naopak v rámci své poduktivní práce v dílnách školy nebo během praxe na smluvních pracovištích mohou za svou práci získat finanční odměnu. Finanční odměna až 500 Kč za měsíc je též poskytována žákům učebního oboru Tesař, Zedník, Instalatér díky podpoře Královéhradeckého kraje.
Znalosti a řemeslný um žáci prezentují v rámci řady soutěží. V rámci mezinárodních projektů je navázána spolupráce se školami v Banské Bystrici, Staré Lubovni, Nitře a slovinské Brežici.
Jedním ze základních cílů školy je přímé napojení na praxi.

Pro každého žáka, s ohledem na jeho možnosti, se snažíme zajistit budoucího zaměstnavatele!

Polední menu na 23. 5. 2018

Polévka I. Kukuřičná polévka s luštěninovými nudličky
I. Vepřový plátek s chřestem a sýrem, šťouchané batáty s cibulkou, zelný salát s
II. Brynzové halušky se slaninou
Moučník - dle denní nabídky

Polední menu na celý týden

Partneři školy