Žáci z Horního Maršova v naší škole

V pátek 4. listopadu naší školu navštívili žáci osmé a deváté třídy ze základní školy v Horním Maršově. Ve školní jídelně byli seznámeni s prací kuchařů, servírek a číšníků, od kterých byli obslouženi míchanými ovocnými nápoji.

Následovala návštěva instalatérské dílny, kde si po krátké ukázce vyzkoušeli pod dohledem učitele odborného výcviku polyfúzní sváření plastů. Všechny zaujala návštěva pekařské dílny. Zde měli zábavnou formou určit posyp běžného pečiva a potom si každý žák vyrobil svou makovku. Těsto si odvážil, vytvaroval, položil na plech a po upečení si svůj výrobek i ochutnal. Pro chlapce následovala návštěva tesařské a truhlářské dílny, kde byla připravena zajímavá ukázka prací se dřevem. Závěr návštěvy připravila cukrářská dílna, kde po seznámení s cukrářskou profesí následovala i sladká ochutnávka. Věříme, že prezentace našich oborů ovlivní jejich volbu při výběru střední školy

Polední menu na 20. 9. 2017

Polévka I. Karotkový krém se zázvorem a limetkou
Polévka II. Dle jídelního lístku