Zúčastnili jsme se: Řemeslo má zlaté dno

Naše škola se ve středu 14. září 2016 spolu s dalšími školami zúčastnila akce pořádané Královéhradeckým kraje s názvem Řemeslo má zlaté dno.

Žáci naší školy předvedli ukázky z přípravy nápojů, pochlubili se svým umem při práci se dřevem. Zájemci z řad veřejnosti kupovali výrobky truhlářů (například krmítka, stoličky), výrobky pekařů (ochucené chleby, preclíky, koláče), cukrářů (trvanlivé pečivo, ukázky práce z modelovací hmoty). Kompletní informace o akci najdete na www Královéhradeckého kraje.

Jsem rádi, že tato akce byla uspořádána. Napomohla prezentaci různých oborů široké škály škol zřizovaných Královéhradeckým krajem. Zároveň i potvrdila, že obory naší školy, které se na akci prezentovaly, jsou více než konkurenceschopné ve srovnání se shodnými obory jiných škol.

SOŠ a SOU Trutnov

SOŠ a SOU Trutnov - škola, která naučí!
Za studium žáci nehradí žádné poplatky. Naopak v rámci své poduktivní práce v dílnách školy nebo během praxe na smluvních pracovištích mohou za svou práci získat finanční odměnu. Finanční odměna až 500 Kč za měsíc je též poskytována žákům učebního oboru Tesař, Zedník, Instalatér díky podpoře Královéhradeckého kraje.
Znalosti a řemeslný um žáci prezentují v rámci řady soutěží. V rámci mezinárodních projektů je navázána spolupráce se školami v Banské Bystrici, Staré Lubovni, Nitře a slovinské Brežici.
Jedním ze základních cílů školy je přímé napojení na praxi.

Pro každého žáka, s ohledem na jeho možnosti, se snažíme zajistit budoucího zaměstnavatele!

Partneři školy