Informace pro uchazeče o studium

Přijďte studovat na naši školu!

Nabízíme jak vzdělání zakončené maturitní zkouškou (Logistické a finanční služby + nástavbové studium Gastronomie pro žáky oborů Kuchař-číšník), tak i vzdělání zakončené výučním listem  (Cukrář, Pekař, Instalatér, Zedník, Tesař, Truhlář, Kuchař, Číšník, Kuchař-číšník).
Standardně se na naši školu přihlašují žáci z 9. ročníků základních škol. Je možné, za určitých podmínek, podat i přihlášku z 8. třídy základní školy.
Taktéž je možné přestoupit na vybraný obor školy či si podat přihlášku do vyššího ročníku vybraného oboru na základě předchozího studia na jiné střední škole.
Informace ke studiu poskytne studijním oddělení školy či pracovníci vedení školy.

SOŠ a SOU Trutnov je škola, která vás připraví do dalšího pracovního i studijního života.

SOŠ a SOU Trutnov

SOŠ a SOU Trutnov - škola, která naučí!
Za studium žáci nehradí žádné poplatky. Naopak v rámci své poduktivní práce v dílnách školy nebo během praxe na smluvních pracovištích mohou za svou práci získat finanční odměnu. Finanční odměna až 500 Kč za měsíc je též poskytována žákům učebního oboru Tesař, Zedník, Instalatér díky podpoře Královéhradeckého kraje.
Znalosti a řemeslný um žáci prezentují v rámci řady soutěží. V rámci mezinárodních projektů je navázána spolupráce se školami v Banské Bystrici, Staré Lubovni, Nitře a slovinské Brežici.
Jedním ze základních cílů školy je přímé napojení na praxi.

Pro každého žáka, s ohledem na jeho možnosti, se snažíme zajistit budoucího zaměstnavatele!

Partneři školy